Strona Główna » porady » Jak wybrać firanki na małe okno?

Jak wybrać firanki na małe okno?

małe firanki warszawaNie zawsze możesz pochwalić się wielką, oszkloną witryną. Nie martw się. Nawet, jeśli masz małe okna – dekoracja może wyglądać efektownie i być świetnym dopełnieniem wnętrza.

Każde wnętrze ma niepowtarzalny klimat i w każdym pomieszczeniu taki klimat można stworzyć i go zachować. Wystarczy odrobina wyobraźni, kilka inspiracji i… nasze wskazówki.

Nie ma znaczenie czy mieszkasz w dużym przestronnym domu, starej kamienicy czy bloku w zatłoczonym mieście. Każdy dom czy mieszkanie niesie ze sobą niepowtarzalną aurę. W małych wnętrzach albo tam, gdzie okna są naprawdę niewielkie, warto postawić na minimalistyczne dekoracje. Sprawią, że pomieszczenie stanie się „większe”. Dobrze, więc, aby była ona naprawdę delikatna. Zbyt „bogate” firany czy zasłony sprawią, że i tak już małe okna, będą wydawały się jeszcze mniejsze. Poza tym wnętrze będzie bardziej przytłoczone. Jeśli masz małe okna, ale zależy Ci na tym, aby oświetlić pomieszczenie – sprawdzą się zwiewne firany w jasnych kolorach. Możesz również zdecydować się na połączenia kolorów, ewentualnie zaszaleć z nietuzinkowymi akcentami. Może zdecydujesz się na nietypowe upięcie? To nada pomieszczeniu odrobiny szaleństwa. Lepiej nie kombinować za bardzo. Chociaż delikatne. Lekkie zasłonki również są niezła koncepcją. Wprowadzą nieco domowego klimatu.

Złym pomysłem jest również rezygnacja całkowicie z firan i postawienie na np. rolety. Okno bez firan traci urok. Rolety mogą być dopełnieniem i ozdobą okna. W tym przypadku idealne będą rolety rzymskie. Dzięki różnym wzorom ozdobią okno, ale również będą ochroną przed słońcem. Jednak rezygnacja z firanek to nie jest dobry pomysł. Przez to wnętrze nabierze surowości. Odbierzesz pomieszczeniu przytulność, a całość będzie wyglądała na „niedokończoną”.